Yandex Connect Mail Grubu Oluşturma

Merhaba Vesaire.NET ‘in değerli okurları ,
Bu yazımızda sizlerle birlikte ücretsiz profesyonel mail hizmeti sağlayan yandex connect sistemi içerisindeki mail grubu oluşturma özelliğini inceleyeceğiz.

Yazımıza ve nasıl yapacağınıza geçmeden önce belirtmek isterim ki malum Rusya-Ukrayna savaşı sebebi ile uygulanan yaptırımlardan Yandex’de nasibini alıyor ama henüz e-posta servislerine bir yaptırım uygulanmadı ve inşallah bu şekilde devam eder.

Bildiğiniz üzere yandex connect, google ve microsoft gibi firmaların verdiği kurumsal e-posta hizmetini tamamen ücretsiz veriyor. Ara sıra bu hizmetin ücretli olacağı yönünde çeşitli haberler çıksa da bu hiç bir zaman gerçekleşmedi. Yıllardır ben müşterilerimde ve bazı kişisel web sitelerimde bu hizmeti aktif olarak kullanıyorum. Sorunsuz bir şekilde çalışan e-posta servisinin içerisinde bulunan mail grubu oluşturma özelliği de çok güzel düşünülmüş ve gayet güzel çalışan bir sistem.

Gelelim şimdi Yandex Connect Mail Grubu Oluşturma işlemlerini yapmaya. Öncelikle bu işlemi yapabilmek için aktif olarak yandex connect kullanan bir domaininizin olması gerektiğini unutmayın. Bunu nasıl yapacağınızı yani yandex kurumsal e-posta hizmetini kişisel domaininize nasıl bağlayacağınızı ve ayarlarını nasıl yapacağınızı öğrenmek isterseniz bu yazımıza bakabilirsiniz.

Hadi gelin başlayalım,

İlk olarak https://connect.yandex.com adresine giriyoruz. Bu adres artık değişti ama otomatik yönlendirme yaparak sizleri https://360.yandex.com/business/ bu adrese yönlendirecek fakat değişen bir şey yok sonuçta ikisi de aynı kapıya çıkıyor. Web sitesine girdikten sonra yönetici hesabıyla giriş yapmanız gerekiyor.

Yönetici hesabı ile giriş yaptıktan sonra aşağıda bulunan “Yönetim” menüsüne tıklıyoruz.

Görüntüyü Büyütmek İçin Üzerine Tıklayın

Gelen ekranda sol tarafta bulunan menüden “Takımlar” bağlantısını tıklıyoruz.

Görüntüyü Büyütmek İçin Üzerine Tıklayın

Takımlar sayfasına girdikten sonra karşımıza mail gruplarımızı oluşturacağımız ekran geliyor. Bu ekranda mevcut mail gruplarını görebilir ve bunları düzenleyebilir, isterseniz en alt kısımda bulunan “Ekle” bağlantısına tıklayarak yeni mail grubu oluşturabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir
Plesk Panel Yandex Dkim Nasıl Oluşturulur ?
Görüntüyü Büyütmek İçin Üzerine Tıklayın

Ekle butonuna bastığımızda mail grubuna üyeleri eklemeden önce mail grubunun bilgilerini girmemiz gerekiyor. Burayı doldururken dikkat etmeniz gerekenleri yazıyorum ;

  • Takım Adı : Bu kısım çok önemli değil sadece koymak istediğiniz ismi buraya yazın.
  • Takım Açıklaması : Oluşturacağınız mail grubu hakkında açıklamayı buraya yazabilirsiniz.
  • Yöneticiler : Bu kısım otomatik olarak gelecek. Mail grubuna üye ekleme çıkarmada yetkili olacak kişi.
  • Takım e-posta adresi : En can alıcı kısım burası buradaki boşluğa yazacağınız adres mail grubunuzun adresi olacak.
Görüntüyü Büyütmek İçin Üzerine Tıklayın

Hepsini doldurduktan sonra “Oluştur” ‘a basarak yeni mail grubumuzu aktif ediyoruz. Bu işlem de bittikten sonra 3. resimdeki ekrana geleceksiniz. Burada oluşturduğunuz mail grubunun üzerine tıklayarak ilgili mail grubunun ayarlarını yapacağınız yani üye ekleme çıkartma yapacağınız ekrana geliyorsunuz. Katılımcılar kısmında bulunan “Ekle” butonuna basarak üye eklemeye başlayabilirsiniz.

Görüntüyü Büyütmek İçin Üzerine Tıklayın

 

Bir Önceki İçerik

Windows Anlık İndirme / Yükleme Hızı Nasıl Görülür ?

Bir Sonraki İçerik

Resimlerdeki Arka Planı Anında Temizleyin

1 Yorum

  • Teşekkürler

Bu İçeriğe Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.