Windows Anlık İndirme / Yükleme Hızı Nasıl Görülür ?

Merhaba Vesaire.NET okurları,

Yazıma başlamadan önce birazdan size vereceğim uygulamayı Kaspersky ile tarama yaptım. Aklınızda bir şüphe kalmasın uygulama virüs içermiyor zaten bende yıllardır kullanıyorum.

Gelelim şimdi uygulamamızı tanımaya. Programımızın ismi Net Speed Monitor. Bu uygulama ile windows işletim sistemine sahip bir bilgisayarda anlık olarak indirme ( download ) ve yükleme (upload) hızımızı görebiliriz. Ben bu programı neden kullanıyorum ? sorusuna gelirsek eğer çok basit bir sebebi var aslında. Hani bazen internetinizin yavaş olduğunu düşündüğünüz anlar olur ya o zaman arka planda interneti sömüren bir şey var mı yok mu hep merak ederdim. Araştırmalarım sonucunda bu programı buldum ve kullanmaya başladım.

Programın kullanımı çok basit aşağıda size vereceğim bağlantıdan programı indirip standart setup şeklinde kuruyorsunuz. Windows 7 işletim sisteminden sonra çıkan bir işletim sistemi kullanıyorsanız eğer kurulma başlamadan önce uygulamaya sağ tıklayıp Özellikler menüsüne basın ve açılan sekmelerden Uyumluluk menüsüne basın ve buradan uyumluluk modunu aktif edin daha sonra seçenekten Windows’un bir önceki sürümünü seçin.

Eğer bunu yapmazsanız kurulum sırasında hata alırsınız ve program kurulmaz. Programın kurulumunu bitirdikten sonra yapmanız gereken son bir işlem daha kalıyor. Görev yöneticinize sağ tıklayarak en üstte bulunan araç çubuklarına geliyor ve buradan Net Speed Monitor ü seçerek görev çubuğunda görünmesini sağlıyoruz. Unutmadan söylemek istiyorum uygulama ayarlarından aktif olarak kullandığınız ağ bağlantısını seçmeyi unutmayın. Sistemin size hangi ağ bağlantısındaki veriyi göstereceğini bilmesi gerekiyor bunu da sizin seçiminiz belirliyor.

İndirmek İçin Tıklayınız

İlginizi Çekebilir
Plesk Panel Yandex Dkim Nasıl Oluşturulur ?

Bir Önceki İçerik

Kızıl Saçlılar Hangi Renkleri Giyinmeli?

Bir Sonraki İçerik

Yandex Connect Mail Grubu Oluşturma

Bu İçeriğe Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.