Plesk Panel Yandex Dkim Nasıl Oluşturulur ?

Merhaba Arkadaşlar,

Google Kurumsal Mail ve Microsoft Exchange gibi bir hayli pahalı olan profesyonel mail hizmetlerine harika bir alternatif olan Yandex Connect hakkında sizlere daha önce bir takım yazılar paylaşmıştım. Mesela Yandex Yandex Connect Mail Grubu Oluşturma ile alakalı yazımızı inceleyebilirsiniz. Konu başlığında belirttiğim hususa gelecek olursak ;

Yandex Connect kullanan kullanıcıların en büyük problemlerinden olan mail düşmeme sorunu ile alakalı yapılacaklar listesinin en yukarılarında DKIM oluşturma bulunuyor. Bu yazımda sizlere Plesk Panel kullanarak DKIM imzası oluşturma hakkında bilgi vereceğim.

İlk olarak plesk panelimize giriş yapıyoruz.

Plesk panelimize giriş yaptıktan sonra DKIM ayarlarını yapmadan önce yukarıda bulunan Posta bölümüne tıklayarak E-Posta ayarlarını yapacağımız ekrana gidiyoruz.

Görüntüyü Büyütmek İçin Üzerine Tıklayın

Bu ekrana giriş yaptıktan sonra ayarların en alt kısmında bulunan ” Giden Eposta mesajlarını imzalamak için DKIM gereksiz posta koruması sistemini kullanın ” seçeneğini aktif hale getiriyoruz.

Görüntüyü Büyütmek İçin Üzerine Tıklayın

Bu işlemi yaptıktan sonra tekrar plesk panelimizin ana sayfasına gelip  yukarıda bulunan Barındırma ve DNS ayarlarına giriyoruz. Ve buradan DNS ayarlarına basıyoruz.

Görüntüyü Büyütmek İçin Üzerine Tıklayın

Bu ekrana girdiğimizde karşımıza web sitemizin DNS kayıtlarının olduğu ekran gelmektedir. Buradan sizleri uyarmak isterim eğer bu konulara hakim değilseniz benim göstereceğim yer haricinde her hangi bir ayarı değiştirmeyin aksi takdirde web sitenize ulaşılmama gibi problemler yaşayabilirsiniz.

Devam edelim. Daha önce Posta ayarlarında yaptığımız değişiklikten dolayı burada aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi bir TXT bölümü gelecek.

Görüntüyü Büyütmek İçin Üzerine Tıklayın

Burada default._domainkey. yazan kısıma tıklıyoruz ve TXT kısmına yandex connect ten aldığımız DKIM imzamızı yapıştırıyoruz. İşlem bu kadar DNS kayıtlarınız güncellendikten sonra artık maillerinizde DKIM imzası olacaktır.

İlginizi Çekebilir
Beats did announce something today, after all

Bir Önceki İçerik

Aynı IP adresinde bulunan siteler

Bir Sonraki İçerik

Ay toprağında ilk kez bitki yetiştirildi!

Bu İçeriğe Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.